Iskolánk csatlakozott az e-Qka programhoz!

Tudj meg többet itt!

2021.05.13

Broda Öko-Nap a környezettudatosság jegyében

Hogyan legyünk zöldek a mindennapokban? Mit eszünk meg és mit dobunk el? Fogyasztóként nap, mint nap olyan döntéseket hozunk, amik hatással vannak környezetünkre, ezért a MTÁI Brodarics Iskola az EFOP-3.9.2-16-2017-00038 „Öko-tudatosság fejlesztése-programok” című pályázaton belül egész napos programot szervezett a diákoknak, október 14-én. A környezetvédelem, az újrahasznosítás és az egészséges életmódra nevelés volt a program fő mondanivalója.

Iskolánk „Örökös Ökoiskola” cím birtokosaként nagy figyelmet fordít a környezettudatos szemlélet kialakítására; ennek jegyében felső tagozatos diákjaink az egyes állomásokon különféle érdekes feladatokat oldottak meg. Az osztályoknak a játékos feladatok és kóstolás mellett, a tornateremben ügyességi próbákat is kellett tenniük.

A kedvezőtlen időjárási feltételek miatt a forgószínpad szerűen zajló programok a tantermekben és a tornateremben kerültek megrendezésre. Ezen a napon a gyerekek megtanulhatták azt is, hogy hogyan lehet komposztálni, vagy azt, hogy mennyi műanyagot tartalmaz egy mobiltelefon.

A gyerekek a nap folyamán játékos, kreatív feladatok, filmvetítés segítségével ismerkedtek meg a környezetszennyezés formáival, következményeivel valamint, a környezetvédelem lehetőségeivel.

Festettek és díszítettek szelektív hulladékgyűjtőket, figyelemfelhívó plakátokat alkottak, megismerkedtek gyógynövényekkel, kóstoltak gyógynövény teákat, komposztáltak.

A cél az volt, hogy felhívjuk a figyelmet a legjelentősebb globális környezetvédelmi problémákra, közös felelősségünkre, valamint a környezetbarát megoldásokra. Szerencsére a tanulók egyre inkább magukénak érzik az ökologikus gondolkodást és szemléletet.

Izgalmas és sokszínű öko napon vettünk részt köszönhetően a szervezőknek Cseténé Máy Zsuzsannának, Vajtáné Boros Évának, Greif-Mányoki Nórának, Schlinghoffer Petrának, Szeredi Erzsébetnek, Keresztes Richárdnak, Pazar Viktornak, Ujháziné Szederkényi Zsófiának, Horváth Dávidnak és Szatmári Imrének.

2020.10.14